SHBA: Sanksionet do të godasin industrinë ruse të mbrojtjes

SHBA: Sanksionet do të godasin industrinë ruse të mbrojtjes

Sanksionet amerikane kundër Rusisë do të godasin industrinë e saj të mbrojtjes, deklaroi këshilltari i lartë për Sigurinë Kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, Tony Blinken, në një intervistë për televizionin amerikan.

“Duke filluar nga kjo javë, në bashkëpunim me aleatët tanë, ne do të rritim presionin mbi personat pranë presidentit rus, Vladimir Putin, mbi kompanitë që drejtojnë dhe mbi industrinë e mbrojtjes”, theksoi Blinken.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme