Çavusoglu priti në takim ish-presidentin Ivanov

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) pati të hënën në Ankara takime të ndara me ish-presidentin e Maqedonisë së Veriut Gjorgje Ivanov dhe ministrin e Jashtëm të Çadit, Cherif Mahamat Zene.

1724745
Çavusoglu priti në takim ish-presidentin Ivanov
çavuşoğlu Cherif Mahamat Zene.jpg

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) pati të hënën në Ankara takime të ndara me ish-presidentin e Maqedonisë së Veriut Gjorgje Ivanov dhe ministrin e Jashtëm të Çadit, Cherif Mahamat Zene.

Çavushollu ka njoftuar përmes “Twitter”-it se fillimisht ai është takuar në Ankara me ish-presidentin e Maqedonisë së Veriut, mikun Gjeorgje Ivanov dhe se mbështetja e Turqisë për këtë vend do të vazhdojë.

Ministri i Jashtëm turk në një postim tjetër shkruan se më pas ai u takua me ministrin e Jashtëm të Çadit, Cherif Mahamat Zene, me të cilin diskutuan përgatitjet për vizitën e Presidentit të Çadit në Turqi, që do të zhvillohet të mërkurën.Lajme të ngjashme