Greqi - Tërmet në Kretë

Një tërmet me magnitudë 5 ballë goditi ishullin grek të Kretës.

1711315
Greqi - Tërmet në Kretë

Një tërmet me magnitudë 5 ballë goditi ishullin grek të Kretës.

Sipas informacionit të dhënë nga Departamenti për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Situatave Emergjente (AFAD), një tërmet me magnitudë 5 ballë ka rënë në ishullin grek të Kretës në orën 07:48 (me orën turke).

Tërmeti ra në një thellësi prej rreth 35 kilometrash nga toka.

Edhe dje (e hënë) një tërmet me magnitudë 5,7 ballë ra në ishullin e Kretës në orën 09:17.

Tërmeti, me epiqendër në rajonin Arvis në jug të Kretës, ishte ndjerë në të gjithë ishullin grek.

Trupi i pajetë i një personi që ishte përgjegjës për punimet e mirëmbajtjes së kishës “Profitis Ilias” në fshatin Arkalohori, u gjet nën rrënoja.

 


Lajme të ngjashme