Thaçi u takua me Erdoganin në Stamboll

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) është takuar në fundjavë në Stamboll me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

1493961
Thaçi u takua me Erdoganin në Stamboll
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Taçi 2.jpg
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Taçi 3.jpg

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) është takuar në fundjavë në Stamboll me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Bëhet e ditur se Erdoan dhe Thaçi u takuan për mëngjes në rezidencën Vahdettin në Stamboll.

Gjithashtu në këtë program ishte i pranishëm edhe zëdhënësi i Presidencës turke, Ibrahim Kallën (İbrahim Kalın).Lajme të ngjashme