Përkeqësohet gjendja në Greqi, 7 të vdekur nga përmbytjet

Të paktën 7 persona u gjetën të vdekur sot në Mandra, lokalitet në lagjen e madhe të Athinës, ”viktimë” e shirave të rrëmbyeshëm që kanë shkaktuar përmbytje të pazakonta, bëri të ditur shërbimi i zjarrfikësve.

Përkeqësohet gjendja në Greqi, 7 të vdekur nga përmbytjet

Sipas informacioneve të para, dy të moshuar janë gjetur të vdekur në banesën e tyre.

Tre viktima të tjera janë gjetur para shtëpive.

Shira të rrëmbyeshëm goditën në mesnatë këtë zonë duke prekur lokalitetet e Mandras dhe Peramos, 50 kilometra në perëndim të Athinës.

“Shumë automjete janë përmbytur në Mandra dhe Peramos, ku është shpallur gjendja e urgjencës”, sipas imazheve të publikuara nga media lokale.

Zjarrfikësit kanë marrë më shumë se 300 thirrje për ndihmë dhe më shumë se 120 zjarrfikës janë dërguar në vend. (ATSH)Lajme të ngjashme