Operacioni “Burimi i Paqes”

Qëllimi ynë është paqja
objektivi është terrorizmi

Ministri i Jashtëm italian, Angelino Alfano, të martën për vizitë në Tiranë

Ministri italian i Punëve të Jashtme, Angelino Alfano, do të zhvillojë të martën një vizitë zyrtare në Tiranë...

Ministri i Jashtëm italian, Angelino Alfano, të martën për vizitë në Tiranë

Ministri italian i Punëve të Jashtme, Angelino Alfano, do të zhvillojë të martën një vizitë zyrtare në Tiranë.

Sipas burimeve nga MPJ, agjenda e kreut të diplomacisë italiane nis rreth orës 13:00, me takimet në Ministrinë e Jashtme, ku ai do të pritet nga homologu Ditmir Bushati.

Gjatë qëndrimit në Tiranë, ministri Alfano do të pritet në takime të veçanta nga Presidenti Bujar Nishani dhe nga autoritete të larta të vendit.

Vizita e fundit në Shqipëri e ministrit Alfano është regjistruar një vit më parë, në shkurt 2016.Lajme të ngjashme