Kryeministri Mustafa takon Presidentin Obama

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, gjatë vizitës së tij në SHBA është takuar me Presidentit Barack Obama dhe Zonjën e Parë, Michelle Obama.

574907
Kryeministri Mustafa takon Presidentin Obama

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, gjatë vizitës së tij në SHBA është takuar me Presidentit Barack Obama dhe Zonjën e Parë, Michelle Obama.

Nëpërmjet një postimi në statusin e tij Facebook mbrëmjen e së mërkurës kryeministri Mustafa shkruan: “Përjetësisht falënderues ndaj Shteteve të Bashkuara Amerikës dhe Presidentit Barack Obama për përkrahjen e pakursyer për Republikën e Kosovës”.

“Faleminderit President Obama dhe Zonjës së Parë Michelle Obama për pritjen!”, shkruan Mustafa, duke përcjellë foton e takimit.Lajme të ngjashme