Një tërmet tjetër në Maqedoni, lëkundjet ndjehen edhe në Shqipëri e Kosovë

Një tërmet i shkallës 5.0 ballësh i gradës Rihter ka rënë rreth orës 15:10 minuta në kufirin mes tre shteteve, Shqipëri, Kosovë e Maqedoni.

Një tërmet tjetër në Maqedoni, lëkundjet ndjehen edhe në Shqipëri e Kosovë

Sipas Entit Seizmologjik të Serbisë, intensiteti në epiqendër vlerësohet VII shkallë të Merkalit.

Lëkundjet janë ndjerë deri në Tiranë, Prishtinë e Shkup.

Toka është lëkundur për disa sekonda dhe disa objekte kanë lëvizur.

Ende nuk dihet nëse ka pasoja as në njerëz e as dëme materiale.


Fjalët Kyçe: tërmet , Shkup , Tiranë , Kosovë

Lajme të ngjashme