Bushati: Tjetër sulm terrorist vdekjeprurës, solidaritet me Turqinë

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka reaguar në lidhje me sulmin terrorist në Gaziantep të Turqisë duke shprehur solidaritetin dhe ngushëllimet për familjet e viktimave...

556270
Bushati: Tjetër sulm terrorist vdekjeprurës, solidaritet me Turqinë

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka reaguar në lidhje me sulmin terrorist në Gaziantep të Turqisë duke shprehur solidaritetin dhe ngushëllimet për familjet e viktimave.

Në një postim në "Twitter", Bushati shkruan: "Një tjetër sulm vdekjeprurës terrorist në një dasëm në Turqi. Mendimet e mia janë me familjet e viktimave."

Si pasojë e një sulmi terrorist mbrëmë, në një dasme në lagjen Beybahçe të komunës Şahinbey në Gaziantep të Turqisë, kanë humbur jetën 50 persona dhe janë plagosur 74 të tjerë.Lajme të ngjashme