Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Budapest

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka arritur të shënojë suksesin e radhës.

518320
Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Budapest

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka arritur të shënojë suksesin e radhës.

 

Në garën Grand Prix i Xhudos, ajo ka arritur të fitojë medaljen e artë, në përballje dhe Distria Krasniqin, e cila fitoi të argjendtën.

 

Gara Grand Prix po zhvillohet në Budapest, ndërsa Kelmendi dhe Krasniqi kanë garuar në kategorinë 52 kg, transmeton KosovaPress.Lajme të ngjashme