Policia e Kosovës arrestoi kreun e Lëvizjes Vetëvendosje

Kreu i Lëvizjes VV u arrestua sot në Prishtinë nga ana e Policisë së Kosovës.

Policia e Kosovës arrestoi kreun e Lëvizjes Vetëvendosje

Policia e Kosovës ka arrestuar mëngjesin e sotëm kryetarin e Lëvizjes e Vetëvendosje, Visar Ymeri.

Arrestimi ka ardhur pas një kërkese që policia e Kosovës ka pasur nga Gjykata Themelore në Prishtinë.

“Ka pasur një urdhëresë që ta shoqërojmë dhe ta dërgojmë në orën 10:00 në Gjykatë dhe atë kemi bërë”, ka konfirmuar për media Flora Ahmeti nga Policia e Kosovës.Lajme të ngjashme