Mbreti Abdullah i Jordanisë viziton Tiranën

Mbreti i Mbretërisë Hashemite të Jordanisë zhvillon sot një vizitë zyrtare në Tiranë

Mbreti Abdullah i Jordanisë viziton Tiranën

Madhëria e Tij, Abdullah II Mbreti i Mbretërisë Hashemite të Jordanisë zhvillon sot një vizitë zyrtare në Tiranë, me ftesë të Presidentit të Republikës, Bujar Nishani.

Agjenda zyrtare e kësaj vizite parashikon pritjen zyrtare në Presidencë të Mbretit jordanez, rreth orës 12.40 sipas orës lokale, për të vijuar me takimin kokë më kokë mes dy zyrtarëve të lartë dhe për t’u përmbyllur me deklaratën për shtyp rreth orës 13:50.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme