Ambasada e Amerikës në Maqedoni bën thirrje për qetësi

Ambasada e SHBA në Maqedoni shpreh keqardhjen për viktimat e aksionit të sotëm policor, ndërsa apelon qytetarët për qetësi.

Ambasada e Amerikës në Maqedoni bën thirrje për qetësi

“Shprehim keqardhje te thelle për humbjen e jetëve te njerëzve në aksionin policor në Kumanovë, dhe shprehim ngushëllimet tona familjeve të policeve dhe civilëve te vrarë dhe të plagosur. Po e përcjellim situatën dhe jemi ne kontakt te vazhdueshëm me autoritetet dhe liderët politik. Bëjmë thirrje tek qytetaret të qëndrojnë te qetë dhe të lejojnë te zbardhen faktet”, thuhet në reagimin zyrtar të Ambasadës Amerikane.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme