Operacioni “Burimi i Paqes”

Qëllimi ynë është paqja
objektivi është terrorizmi

Shtypi i Kosovës 29.07.2014

Më poshtë vijojnë titujt kryesorë të gazetave të Kosovës të ditës së sotme:

Shtypi i Kosovës 29.07.2014

Gazeta “Zëri

SEKRETARËT E SHERRIT

Vazhdimi i kontratës edhe për tre vjet, për nëntë sekretarët e përgjithshëm dhe pesë drejtuesit e agjencive shtetërore, konsiderohet si vendim i ngutshëm nga ana e kryeministrit Thaçi

Tituj të tjerë:

Me sy e vesh nga Williamson
Te gjithë kundër zgjedhjeve
Ndalojnë ndërtimet në Kroin e Vitakut
Editorial – Bukë, kripë e asfalt!
Qeveria 7.2 milionë euro qira në vit

Gazeta “Tribuna

VETMIA E THAÇIT

Hashim Thaçi po e paguan tani çmimin e veprimeve të mëhershme. Ai disa herë ka fituar me parti të vogla politike karshi ish rivalëve të tij, Isa Mustafa e Ramush Harandinajt, por edhe ndaj ish bashkëpunëtorit Fatmir Limaj. Thaçi ka mbetur i vetëm në çështjen e madhe.

Tituj të tjerë:

Dita e “shtëpisë së verdhë”
Haziri: Me mua LDK do të ishte më e re
Praktika e keqe – Përpjekja e treshes për të krijuar qeveri të re po shihet si legjitime, por jo edhe si precedent i mirë.

Gazeta “Koha Ditore

BIZNESET, TË ZHYTURA NË BORXHE

Bizneset kosovare janë kredimarrësit më të mëdhenj në Kosovë dhe rrjedhimisht më të kërcënuarat nga kriza ekonomike, vlerësojnë ekspertët.

Tituj të tjerë:

Kryeshefi i paprekshëm çon “Infrakosin” në prag bllokade
Rritja e pagave djeg 350 mijë eurot e Muzeut të eksodit

Gazeta “Bota Sot

PRESIDENTJA JAHJAGA MANDATON HARADINAJN PËR KRYEMINISTËR, PAS DËSHTIMIT TË PDK-së

Hiqen dilemat në Presidencë rreth mandatarit për krijimin e Qeverisë

Tituj të tjerë:

Prokuroria Speciale e Kosovës, hetime paralel, padi për 23 shqiptarë për krime lufte – Sot prokurori Williamson zbulon sekretet e hetimeve të luftës
Jahjaga e Haradinaj në “kafe të Bajramit”, takojnë ndërmjetësen, Kaçushën
Tërnava: Ekstremistët fetarë janë shkatërrues

Gazeta “Kosova Sot

ZONAT, SIVJET NË LETËR

Mitrovica dhe Gjakova presin rezultatet – Vitin e ardhshëm investohet në infrastrukturë

Tituj të tjerë:
Bajrami kundër dhunës – Në Kosovë festohet Fitër Bajrami – Besimtarët u lutën për paqe, harmoni e tolernacë

Gazeta “Lajm

MEGJITHATË, DUKUSH PO PËRZIHET


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme