Operacioni “Burimi i Paqes”

Qëllimi ynë është paqja
objektivi është terrorizmi

Komandanti suprem i NATO-s në Evropë, Breedlove viziton Tiranën

Pasdite Komandanti i Lartë i NATO-s do të pritet në takime të veçanta nga Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti i Republikës, Bujar Nishani.

Komandanti suprem i NATO-s në Evropë, Breedlove viziton Tiranën

Komandanti suprem i Forcave Aleate për Evropën, gjenerali amerikan Philip Breedlove zhvillon sot një vizitë zyrtare në Tiranë, ku do të takohet me autoritetet më të larta të vendit.

Agjenda e gjeneral Bredlove nis në mesditë me takimin me Ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati, për të vijuar më pas me ceremoninë e pritjes në Ministrinë e Mbrojtjes, si dhe takimin me ministren Mimi Kodheli, me të cilën më pas do të ketë dhe një konferencë të përbashkët për shtyp.

Pasdite Komandanti i Lartë i NATO-s do të pritet në takime të veçanta nga Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti i Republikës, Bujar Nishani.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme