Reacția dură a președintelui Erdogan la adresa UEFA

Erdoğan a criticat dur UEFA pentru ancheta disciplinară împotriva fotbaliștilor turci.

Reacția dură a președintelui  Erdogan la adresa UEFA

Președintele Recep Tayyip Erdoğan a criticat dur UEFA înainte de plecarea în Ungaria.  

Erdogan a spus: ”De la începutul operațiunii militare Izvorul Păcii sportivii care ne reprezintă țara peste hotare se confruntă sistematic cu o campanie de linșaj. Proceduri disciplinare au fost deschise împotriva sportivilor noștri care după marcarea golurilor au făcut salutul militar. Respingem poziția discriminatoare, nedreaptă și politică a UEFA față de echipa noastră națională și cluburile noastre. Dacă amestecați politica și sportul, asta nu poate fi iertat. UEFA trebuie să renunțe imediat la această greșeală.”Ştiri din aceeaşi categorie