Echipa Națională turcă de karate și-a păstrat primul loc în calasament

428696
Echipa Națională  turcă de karate și-a păstrat primul loc în calasament
În cea de-a doua zi a Campionatului European de Karate (ediția 43) , Turcia a obținut o medalie de argint și două medalii de bronz tineri și una de argint și-a păstrat primul loc în clasamentul.
Conform unei declarații redată de Federația de Karate, în cea de-a doua zi a Campionatului Naționalorașului organizat în Cipru la Limassol, echipa națională s-a clasat pe primul loc.
Echipa națională formată din Emre Vefa Göktaş, Yusuf Yağız Ücebak și Cengizhan Koca împreună cu Ümit și Genç Erkek Kata au obținut locul al doilea, Metehan Yılmazer și Edam Eltemur au câștigat medalia de bronz.
Turcia a obținut un total de 7 medalii de aur, 2 medalii de argint și 4 medalii de bronz și a continuat să fie pe primul loc din clasament.