Victoria formației Anadolu Efes în Rusia

Anadolu Efes, menținându-și poziția de lider a învins Khimki cu scorul 105-77.

1531103

Anadolu Efes, reprezentanta Turciei la Liga Europeană Turkish Airlines a învins, ieri, în deplasare, formația rusă Khimki Moscova cu scorul 105-77.

Krunoslav Simon din echipa turca a obținut 24 de puncte, în timp ce Larkin, care a jucat 20 de minute, a totalizat 20 de puncte.

Cu acest rezultat, Anadolu Efes a obținut a 5-a victorie în cadrul competiției iar Khimki a suferit cea de-a 7-a înfrângere.

În primul sfert al meciului, Khimki a avut o performanță buna în fața Anadolu Efes condusă de Simon și a marcat 6 aruncări, încheind sfertul cu scorul  30-29.

În al doilea sfert al meciului s-a evidențiat Shane Larkin, jucătorul turc, născut în SUA; Anadolu Efes a reușit să se impună în fața  formației ruse, cu scorul 58-51. Al treilea sfert s-a încheiat cu scorul 86-63 și Anadolu Efes, menținându-și poziția de lider a învins Khimki cu scorul 105-77.