Situasi Terkini Coronavirus (Covid-19)

Data terkini mengenai coronavirus, statistik, kes dan kadar kematian di dunia. Anda boleh mengikuti setiap butiran dan dengan serta-merta melihat keadaan terkini di negara-negara.

* Data adalah data kes yang diumumkan Johns Hopkins University secara teratur. Ia mungkin tidak mencerminkan data paling terkini untuk setiap negara. Ia dikemas kini ketika negara-negara mengumumkan angka rasmi.
Di Seluruh Dunia
Bilangan Kes6.394.452
Kematian377.971
Pulih2.721.083
Nama NegaraBilangan KesKematianPulihKes Aktif
Amerika Syarikat1.859.693106.927615.4261.137.340
Brazil529.40530.046211.080288.279
Rusia423.7415.037186.985231.719
Sepanyol286.71827.1270259.591
United Kingdom276.33239.0450237.287
Itali233.19733.475158.35541.367
India199.7855.61295.87598.298
Perancis189.22028.83368.44091.947
Jerman183.7658.618166.4008.747
Peru170.0394.63468.50796.898
Turki164.7694.563128.94731.259
Iran157.5627.942123.07726.543
Chile105.1591.11344.94659.100
Mexico93.43510.16767.49115.777
Kanada91.7057.32649.72634.653
Arab Saudi87.14252564.30622.311
China83.0224.63478.31573
Pakistan76.3981.62127.11047.667
Belgium58.6159.50515.93433.176
Qatar58.4334033.43724.956
Bangladesh52.44570911.12040.616
Belanda46.5455.962040.583
Belarus43.40324018.77624.387
Ecuador39.9943.39419.82316.777
Sweden37.8144.403033.411
Singapura35.8362422.46613.346
Emiriah Arab Bersatu35.78826918.72616.793
Afrika Selatan34.35770517.29116.361
Portugal32.7001.42419.55211.724
Switzerland30.8741.92028.500454
Colombia30.4939699.66119.863
Kuwait28.64922614.28114.142
Indonesia27.5491.6637.93517.951
Egypt26.3841.0056.44718.932
Ireland25.0621.65022.0891.323
Ukraine24.34072710.07813.535
Poland24.2711.08111.72611.464
Romania19.5171.27913.5264.712
Filipina18.9979664.06313.968
Republik Dominika17.57250210.8936.177
Argentina17.4155565.52111.338
Israel17.21928714.9152.017
Jepun16.88489214.5021.490
Austria16.75966915.629461
Afghanistan16.4922701.45014.772
Panama13.8373449.5143.979
Oman12.799592.8129.928
Bahrain11.871197.0764.776
Denmark11.69957610.412711
Kazakhstan11.571415.7575.773
Korea Selatan11.54127210.446823
Serbia11.4302446.7264.460
Nigeria10.5782993.1227.157
Bolivia10.5313431.1379.051
Armenia10.0091583.4276.424
Algeria9.5136615.8942.958
Czechia9.3083216.6422.345
Norway8.4462367.727483
Moldova8.3603074.7383.315
Ghana8.070362.9475.087
Malaysia7.8771156.4701.292
Morocco7.8592056.2911.363
Australia7.2211026.626493
Finland6.8853185.5001.067
Iraq6.8682153.2753.378
Cameroon6.3971993.6292.569
Azerbaijan5.662683.5082.086
Honduras5.3622175494.596
Guatemala5.3361167954.425
Sudan5.1732981.5223.353
Luxembourg4.0191103.84564
Tajikistan4.013472.0891.877
Hungary3.9215322.1601.229
Guinea3.844232.1351.686
Senegal3.836431.9541.839
Uzbekistan3.718152.859844
Djibouti3.569241.5212.024
DRC3.326724822.772
Thailand3.083582.96659
Côte d'Ivoire2.951331.4671.451
Greece2.9181791.3741.365
Gabon2.655177221.916
El Salvador2.653461.1161.491
Bulgaria2.5381441.1231.271
Bosnia dan Herzegovina2.5351571.910468
Makedonia Utara2.3151401.569606
Croatia2.2461032.07766
Haiti2.22645242.157
Nepal2.09982661.825
Cuba2.083831.826174
Somalia2.023793611.583
Kenya2.021694821.470
Mayotte1.934241.473437
Estonia1.870681.632170
Kyrgyzstan1.845171.219609
Maldives1.82974881.334
Iceland1.806101.7942
Lithuania1.682711.249362
Venezuela1.662173021.343
Sri Lanka1.64311823809
Slovakia1.522281.372122
New Zealand1.504221.4811
Slovenia1.4751091.3588
Ethiopia1.344142311.099
Guinea-Bissau1.3398531.278
Mali1.31578744493
Equatorial Guinea1.306122001.094
Lebanon1.24227719496
Albania1.16433891240
Hong Kong1.09441.03852
Zambia1.0897912170
Tunisia1.0864896573
Costa Rica1.08410676398
Latvia1.07124760287
Republik Afrika Tengah1.0694231.042
Paraguay99511488496
Sudan Selatan994106978
Niger9586584449
Selatan Cyprus Pentadbiran Greek94917790142
Sierra Leone86546475344
Burkina Faso8475372074
Madagascar8266174646
Uruguay82523689113
Georgia79612634150
Chad79066539185
Andorra7655169816
Nicaragua75935370354
Jordan7469535202
San Marino67242384246
Malta620955457
Congo61120179412
Mauritania5882327538
Jamaica5889322257
Kepulauan Channel56045528-13
Tanzania50921183305
Guiana Perancis4991200298
Uganda489079410
Sao Tome dan Principe4841268404
Réunion473141161
Cabo Verde4584193261
Tebing Barat dan Gaza451337276
Togo44313215215
Taiwan *44374279
Rwanda3771262114
Yaman3548414256
Isle of Man336243111
Malawi336442290
Mauritius335103223
Vietnam328029830
Montenegro32493150
Liberia29627159110
Eswatini293319496
Mozambique254297155
Benin243314793
Burma228613884
Zimbabwe203429170
Martinique200149888
Kepulauan Faroe18701870
Mongolia185044141
Gibraltar172015121
Libya168552111
Guadeloupe1621413810
Guyana153127071
Kepulauan Cayman15017574
Bermuda141911220
Brunei14121381
Kemboja12501232
Syria12354672
Trinidad dan Tobago11781081
Comoros10622678
Bahamas102114942
Aruba1013980
Monaco994905
Barbados927769
Angola8641864
Liechtenstein8215526
Sint Maarten7715602
Burundi6313329
Polinesia Perancis600600
Bhutan470938
Macao450450
Suriname441934
Saint Martin413335
Eritrea390390
Botswana3812017
Antigua dan Barbuda263194
Saint Vincent dan Grenadines2601511
Namibia250169
Gambia251204
Timor-Leste240240
Grenada230185
Caledonia Baru200182
Curacao201154
Laos190163
Dominika180162
Saint Lucia180180
Fiji180153
Belize182160
Saint Kitts dan Nevis150150
Kepulauan Falkland (Malvinas)130130
Greendland130112
Kepulauan Turks dan Caicos121110
Holy See 120210
Seychelles110110
Montserrat111100
Sahara Barat9162
Papua New Guinea8080
Kepulauan Virgin Britain8170
Caribbean Belanda7070
St. Barth6060
Anguilla3030
Lesotho2011
Saint Pierre Miquelon1010
Bouvet Island0000
Cocos (Keeling) Islands0000
Cook Islands0000
British Indian Ocean Territory010-1
Christmas Island0000
Solomon Islands0000
American Samoa0000
Antarctica0000