Експлодира ракета на НАСА

Ракета без екипаж на НАСА експлодира само неколку секунди после лансирањето

173853
Експлодира ракета на НАСА

Ракетата беше лансирана од рампата во Валопс Ајленд во државата Вирџинија во 18,23 минути според локално време и експлодира неколку секунди потоа.

НАСА соопшти дека во внатрешноста на ракетата која требаше да биде лансирана во вселената имало средства за научно експериментирање и резервни делови кои тежеле околу 2,5 тони.Тагови:

Слични вести