(ВИДЕО) Случувањата во Сирија и Ирак беа главна тема на средбата на Ердоган со Тилерсон

Синоќа претседателот Реџеп Тајип Ердоган го прими американскиот министер за надворешни работи Рекс Тилерсон. Средбата траеше над три часа