(ВИДЕО) Претседателот Ердоган престојуваше во посета на Иран

Во рамките на официјалната посета на Иран, претседателот Реџеп Тајип Ердоган на средбата со иранскиот претседател Хасан Рохани разменија мислења во врска со актуелните случувања во регионот и светот.