Остра реакција од министерот за надворешни работи Чавушоглу до неговата шведска колешка Линде во врска со Сирија

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу покажа остра реакција на изјавите на шведската министерка за надворшени работи Ан Линде во однос на Сирија, а поврзано со сепаратистичко-терористичката организација ПКК.