Ердоган и Путин на церемонијата по повод завршувањето на изградбата на Турски тек под морето

Во повод завршувањето на изградбата на делот од гасоводот Турски тек кој што поминува под Црното Море денеска во Конгресниот центар во Истанбул со учество и на претседателот Реџеп Тајјип Ердоган и рускиот претседател Владимир Путин се одржа церемонија.erdoğan ve putin TürkAkım töreninde konuştu