Во израелски воздушни напади на Појасот Газа загинаа четворица Палестинци, а 8 мина се ранети

Портпаролот на палестинското министерство за здравство во Газа Ешреф ел-Кудра истакна дека во реализираните напади од страна на израелските окупаторски сили чија цел беа група Палестинци на северот на Појасот Газа и источно од градот Рефах животот го загубија 4 лица, а 8 лица беа ранети.