Туск го прими Ердоган во Брисел

Претседателот на Советот на Европа Доналд Туск во Брисел го прими претседателот на Република Турција Реџеп Тајип Ердоган.

Ердоган се состана со Туск и со Жан Клод Јункер претседател на Европската Комисија.