Ненајавена посета од Трамп и неговата сопруга Меланија на американските војници во Ирак

Во објавеното соопштение од Белата куќа се истакнува дека претседателот Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија Трамп беа во три и пол часовна ненајавена, изненадна посета на Ирак каде што се состанаа со американските војници на кои им го честитаа Божиќ.trump tan ırak a sürpriz ziyaret