(ВИДЕО) Фенербахче шампион на Евролигата во кошарка

Кошаркарската екипа на Фенербахче на финалниот натпревар на финалната четворка на Евролигата 2016-2017 ја совлада грчката екипа Олимпијакос и стана европски шампион.