Рукије Јилдирим освои златен медал на Европското првенство во таеквондо во Казан-Русија

Турската спортистка репрезентативка Рукије Јилдирим на Европското првенство во таеквондо во рускиот град Казан во категоријата до 46 килограми го освои златниот медал и стана европска шампионка.