Одлична игра и хет-трик од Арда Туран во дресот на Барселона

Турскиот фудбалер Арда Туран синоќа на натпреварот помеѓу Барселона и Минхенгладбах одигра извонредна игра и постигна хет-трик, а имаше и една асистенција. Натпреварот на стадионот Камп Ноу заврши со убедливи 4:0 за Барселона.