Галатасарај Одеабанк, шампион во Еврокупот на УЛЕБ

Галатасарај Одеабанк на реванш натпреварот во финалето на Еврокупот на УЛЕБ го победи француски Стразбур со резултат од 78:67, со разлика од 11 коша и пехарот го однесе во својот музеј