Фенербахче го совлада Манчестер Јунајтед со 2-1

На синоќешиот натпревар во А групата на Европската лига на УЕФА што се одигра на домашен терен во Истанбул, екипата на ФК Фенербахче го совлада англискиот противник Манчестер Јунајтед со резултат од 2-1