Арда Туран продолжува да приредува шоу во дресот на Барселона: Повторно хет-трик и една аситенција

Турскиот фудбалски репрезентативец Арда Туран синоќа по втор пат постигна хет-трик во дресот на Барселона, а имаше и една асистенција.