Европските ѕвезди на екраните на ТРТ

Европскиот фудбал по пауза од 22 години повторно се враќа на екраните на ТРТ... Турската радио-телевизија која ќе ги емитува натпреварите во Лигата на шампионите и Европската лига на УЕФА одржа промотивен состанок. На спектакуларната вечера во Сарајот Чираган во Истанбул говореше генералниот директор на ТРТ Шенол Ѓока кој меѓу другото подвлече дека ТРТ е мемориски центар.

Тагови: