Претседателот Ердоган го прими катарскиот министер за надворешни работи Ал Тани

На приемот што се одржа во дворецот Вахдеттин во Истанбул и беше затворен за печатот присуствуваа и министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу и шефот на Националната разузнавачка служба (МИТ) Хакан Фидан

1762916
Претседателот Ердоган го прими катарскиот министер за надворешни работи Ал Тани

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган го прими министерот за надворешни работи на Катар Мохамед Бин Абдурахман Ал Тани.

Приемот се одржа во дворецот Вахдеттин во Истанбул и беше затворен за печатот.

На приемот присуствуваа и министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу и шефот на Националната разузнавачка служба (МИТ) Хакан Фидан.

 Слични вести