Чавушоглу разговараше со Столтенберг пред состанокот НАТО и Советот НАТО-Русија

Во телефонскиот разговор, беа разменети мислења пред состанокот на министрите за надворешни работи на НАТО и состанокот на Советот НАТО-Рурската Федерација

1757465
Чавушоглу разговараше со Столтенберг пред состанокот НАТО и Советот НАТО-Русија

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу оствари телефонски разговор со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг.

Во телефонскиот разговор, беа разменети мислења пред состанокот на министрите за надворешни работи на НАТО и состанокот на Советот НАТО-Рурската Федерација.Слични вести