Претседателот Ердоган му го честита на катарскиот емир Ал Тани Националниот ден на Катар

Според објавеното соопштение од Одделот за комуникации на претседателството, претседателот Ердоган му ги пренел своите честитки на катарскиот емир Шеик Тамим бин Хамад Ал Тани и на народот на Катар по повод Националниот ден на Катар

1749475
Претседателот Ердоган му го честита на катарскиот емир Ал Тани Националниот ден на Катар

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган оствари телефонски разговор со емирот на Катар Шеик Тамим бин Хамад Ал Тани.

Според објавеното соопштение од Одделот за комуникации на претседателството, претседателот Ердоган му ги пренел своите честитки на катарскиот емир Шеик Тамим бин Хамад Ал Тани и на народот на Катар по повод Националниот ден на Катар.

Во разговорот биле разгледани и чекорите за развивање на односите помеѓу Турција и Катар и за регионални прашања.

 

 Слични вести