Ердоган оствари средба со нигерискиот претседател Бухари

Претседателот Ердоган одржува средби со шефовите на држави и влади на африканските земји кои дојдоа во Турција

1748973
Ердоган оствари средба со нигерискиот претседател Бухари

 

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган во Работната канцеларија Долмабахче во Истанбул оствари средба со претседателот на Нигерија, Мухамед Бухари.

Претседателот Ердоган одржува средби со шефовите на држави и влади, кои во рамките на 3-от самит за партнерство меѓу Турција и Африка што се одржува во Истанбул, дојдоа во Турција.

Ердоган, својата прва средба ја одржа со нигерискиот претседател Мохамед Бухари.

Сребата во претседателската Работна канцеларија во Долмабахче беше затворена за печатот.Слични вести