Министерот за надворешни работи Чавушоглу се состана со неговиот италијански колега Ди Мајо

Министерот Чавушоглу истакна: „Пред состанокот на министрите за надворешни работи на НАТО со италијанскиот министер за надворешни работи Луиџи Ди Мајо разговаравме за нашите билатерални односи и регионални прашања како што се Либија и Авганистан“

1741032
Министерот за надворешни работи Чавушоглу се состана со неговиот италијански колега Ди Мајо

Министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу кој по повод состанокот на шефовите на дипломатии на земјите членки на НАТО престојува во посета на Летонија, овде се состана со италијанскиот министер за надворешни работи Луиџи Ди Мајо.

Министерот Чавушоглу во објавеното соопштение на својот профил преку социјалната медија во врска со средбата напиша: „Пред состанокот на министрите за надворешни работи на НАТО со италијанскиот министер за надворешни работи Луиџи Ди Мајо разговаравме за нашите билатерални односи и регионални прашања како што се Либија и Авганистан.“Слични вести