Претседателот Ердоган го прими во Анкара членот на Претседателството на БиХ Додик

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган, денес во Анкара го прими членот на Претседателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик

1731638
Претседателот Ердоган го прими во Анкара членот на Претседателството на БиХ Додик

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган, денес во Анкара се состана на работен ручек со членот на Претседателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик.

Додик на пристигнување пред претседателската палата „Куллијето“ во Бештепе во Анкара беше пречекан од страна на потпретседателот Фуат Октај.

Потоа се премина на работен ручек што беше затворен за медиумите.Слични вести