Ердоган им го честиташе Празникот на победата на Азербејџан

Посакувам Божја милост за нашите херои кои без да трепнат, се бореа за татковината и беа херојски жртви

1730990
Ердоган им го честиташе Празникот на победата на Азербејџан

 

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган и го честиташе Денот на победата на Азербејџан.

Во својата објава на профилот на социјалните мрежи, претседателот Ердоган рече: „Го честитам Денот на победата на Азербејџан и овој славен ден кој го најавува ослободувањето на териториите на Карабах. Посакувам Божја милост за нашите херои кои без да трепнат, се бореа за татковината и беа херојски жртви, а исто така со почит се сеќаваме на нашите ветерани“.Слични вести