Борбата на Турција против Ковид-19: Починаа 224 лица, регистрирани се 29.796 нови позитивни случаи

Во Турција во изминатите 24 часа од Ковид-19 починаа 224 лица, направени се 361.533 тестирања од кои се регистрирани 29.796 нови позитивни случаи

1728398
Борбата на Турција против Ковид-19: Починаа 224 лица, регистрирани се 29.796 нови позитивни случаи

Во борбата на Турција против новиот тип коронавирус (Ковид-19) во изминатите 24 часа починаа 224 лица.

Во изминатото деноноќие се направени 361.533 тестирања од кои се регистрирани 29.796 нови позитивни случаи.

Бројот на оздравени од Ковид-19 во изминатите 24 часа е 29.837 лица.

Вкупниот број на администрирани дози вакцини во Турција со првата, втората и третата доза вакцина заклучно со денеска 02 ноември, вторник во 22:40 часот по турско време, се зголеми на 116 милиони 670 илјади 719.

 

 Слични вести