Претседателот Ердоган на Самитот на Г-20 во Рим во 12:10 часот по турско време ќе се состане со претседателот на САД Бајден

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган, на маргините на Лидерскиот самит на Г-20 во Рим, главниот град на Италија, денеска во 12:10 часот по турско време ќе се состане со американскиот претседател Џо Бајден

1726987
Претседателот Ердоган на Самитот на Г-20 во Рим во 12:10 часот по турско време ќе се состане со претседателот на САД Бајден

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган, на маргините на Лидерскиот самит на земјите од групата Г-20 што се одржува во Рим, главниот град на Италија, денеска во 12:10 часот по турско време (10:10 часот средноевропско или македонско време) ќе се состане со американскиот претседател Џо Бајден.Слични вести