Претседателот Ердоган на Самитот на Г-20 во Рим се состана со францускиот претседател Макрон

Средбата помеѓу двајцата лидери во Конгресниот центар „Нувола“ во Рим кадешто се одржува Лидерскиот самит на Г-20 беше затворена за медиумите и траеше 50 минути

1727129
Претседателот Ердоган на Самитот на Г-20 во Рим се состана со францускиот претседател Макрон

Претседателот Реџеп Тајјип Ердоган во рамките на своите билатерални средби и разговори коишто ги остварува на маргините на Лидерскиот самит во главниот град на Италија, Рим, се состана со францускиот претседател Емануел Макрон.

Средбата помеѓу двајцата лидери во Конгресниот центар „Нувола“ кадешто се одржува самитот беше затворена за медиумите.

Средбата траеше 50 минути.Слични вести