Борбата на Турција против Ковид-19: Починаа 209 лица, регистрирани се 24.409 нови позитивни случаи

Во Турција во изминатите 24 часа од Ковид-19 починаа 209 лица, направени се 351.373 тестирања од кои се регистрирани 24.409 нови позитивни случаи

1726709
Борбата на Турција против Ковид-19: Починаа 209 лица, регистрирани се 24.409 нови позитивни случаи

Во борбата на Турција против новиот тип коронавирус (Ковид-19) во изминатите 24 часа починаа 209 лица.

Во изминатото деноноќие се направени 351.373 тестирања од кои се регистрирани 24.409 нови позитивни случаи.

Бројот на оздравени од Ковид-19 во изминатите 24 часа е 30.846 лица.

Вкупниот број на администрирани дози вакцини во Турција со првата, втората и третата доза вакцина заклучно со денеска 29 октомври, петок во 23:50 часот по турско време, се зголеми на 116 милиони 129 илјади 517.

 Слични вести