Борбата на Турција против Ковид-19: Починаа 228 лица, регистрирани се 28.192 нови позитивни случаи

Во Турција во изминатите 24 часа од Ковид-19 починаа 228 лица, направени се 363.553 тестирања од кои се регистрирани 28.192 нови позитивни случаи

1723807
Борбата на Турција против Ковид-19: Починаа 228 лица, регистрирани се 28.192 нови позитивни случаи

Во борбата на Турција против новиот тип коронавирус (Ковид-19) во изминатите 24 часа починаа 228 лица.

Во изминатото деноноќие се направени 363.553 тестирања од кои се регистрирани 28.192 нови позитивни случаи.

Бројот на оздравени од Ковид-19 во изминатите 24 часа е 30.302 лицa.

Вкупниот број на администрирани дози вакцини во Турција со првата, втората и третата доза вакцина заклучно со денеска 23 октомври, сабота во 10:35 часот по турско време, се зголеми на 115 милиони 052 илјади 748.

 Слични вести