Борбата на Турција против Ковид-19: Починаа 198 лица, регистрирани се 28.465 нови позитивни случаи

Во Турција во изминатите 24 часа од Ковид-19 починаа 198 лица, направени се 362.213 тестирања од кои се регистрирани 28.465 нови позитивни случаи

1723230
Борбата на Турција против Ковид-19: Починаа 198 лица, регистрирани се 28.465 нови позитивни случаи

Во борбата на Турција против новиот тип коронавирус (Ковид-19) во изминатите 24 часа починаа 198 лица.

Во изминатото деноноќие се направени 362.213 тестирања од кои се регистрирани 28.465 нови позитивни случаи.

Бројот на оздравени од Ковид-19 во изминатите 24 часа е 29.160 лицa.

Вкупниот број на администрирани дози вакцини во Турција со првата, втората и третата доза вакцина заклучно со денеска 21 октомври, четврток во 22:10 часот по турско време, се зголеми на 114 милиони 807 илјади 774.

 Слични вести