Борбата на Турција против Ковид-19: Починаа 181 лице, регистрирани се 30.694 нови позитивни случаи

Во Турција во изминатите 24 часа од Ковид-19 починаа 181 лицe, направени се 363.536 тестирања од кои се регистрирани 30.694 нови позитивни случаи

1720425
Борбата на Турција против Ковид-19: Починаа 181 лице, регистрирани се 30.694 нови позитивни случаи

Во борбата на Турција против новиот тип коронавирус (Ковид-19) во изминатите 24 часа починаа 181 лицe.

Во изминатото деноноќие се направени 363.536 тестирања од кои се регистрирани 30.694 нови позитивни случаи.

Бројот на оздравени од Ковид-19 во изминатите 24 часа е 25.513 лицa.

Вкупниот број на администрирани дози вакцини во Турција со првата, втората и третата доза вакцина заклучно со денеска 16 октомври, сабота во 09:00 часот по турско време, се зголеми на 113 милиони 709 илјади 533.

 

 Слични вести