Чавушоглу оствари средба со полскиот претседател Дуда

Нашето стратешко партнерство добива на длабочина

1714660
Чавушоглу оствари средба со полскиот претседател Дуда

 

Вчера министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу, во Варшава, главниот град на Полска, се состана со полскиот претседател Андржеј Дуда.

Во објавата на својот профил на Твитер, Чавушоглу истакна: „Се сретнавме со претседателот на пријателска и сојузничка Полска, г-динот Андржеј Дуда. Нашето стратешко партнерство добива на длабочина. Ние дополнително ќе ја зајакнеме нашата соработка во трговијата, одбранбената индустрија и нерегуларната миграција“, напиша Чавушоглу.Слични вести