Борбата на Турција против Ковид-19: Починаа 228 лица, регистрирани се 29.802 нови позитивни случаи

Во Турција во изминатите 24 часа од Ковид-19 починаа 228 лицa, направени се 355.564 тестирања од кои се регистрирани 29.802 нови позитивни случаи

1715240
Борбата на Турција против Ковид-19: Починаа 228 лица, регистрирани се 29.802 нови позитивни случаи

Во борбата на Турција против новиот тип коронавирус (Ковид-19) во изминатите 24 часа починаа 228 лицa.

Во изминатото деноноќие се направени 355.564 тестирања од кои се регистрирани 29.802 нови позитивни случаи.

Бројот на оздравени од Ковид-19 во изминатите 24 часа е 32.269 лица.

Вкупниот број на администрирани дози вакцини во Турција со првата, врората и третата доза вакцина заклучно со денеска 05 октомври, вторник во 22:30 часот по турско време, се зголеми на 111 милиони 078 илјади 323.

 

 Слични вести